^Back To Top

Szafki na buty i garderoby Woodica zapewnią ład i porządek w przedpokoju

 Garderoba woodica.pl
fot. www.woodica.pl


Przedpokój w każdym domu jest jednym z najważniejszych pomieszczeń, chociaż może wydawać się, że tak nie jest. To tutaj po otwarciu drzwi wchodzą goście i już po pierwszym rzucie oka automatycznie oceniają domowników. Fakt, pierwsze wrażenie nie zawsze będzie odzwierciedlać późniejsze, drugie wrażenie, niemniej jednak, jeśli wywrzemy je jako negatywne, pozostanie pewien niesmak. To pierwszy z powodów, dla których warto dbać o przedpokój. Drugim jest przechowywanie butów oraz wierzchniej odzieży – by łatwo było odnaleźć to czego potrzebujemy, koniecznie powinniśmy w przedpokoju zachowywać porządek. Z pewnością zaoszczędzi nam to czasu, a być może i niepotrzebnych nerwów.

Meble do przedpokoju firmy Woodica


Wszystkie meble produkowane przez firmę Woodica są tworzone z naturalnego surowca, którym jest drewno. Dzięki temu są one niezwykle solidne – drewno jest bowiem materiałem wyjątkowo trwałym, wytrzymałym, odpornym na uszkodzenia mechaniczne i intensywną eksploatację. Ta ostatnia jest nieunikniona, zwłaszcza, jeśli rodzina jest liczna, a do tego towarzyska – w takim przypadku przez przedpokój często przewijać się będzie sporo osób, więc meble drewniane znajdą się w odpowiednim miejscu, a ich wytrzymałość zostanie wystawiona na próbę, z której z pewnością wyjdą obronną ręką. Meble drewniane zapewnią wygodę korzystania oraz praktyczność, a przy tym będą spełniać swoje funkcje przez długie lata, nie tracąc przy tym na swoim pięknie i funkcjonalności. Oczywiście trzeba pamiętać, że meble drewniane wymagają systematycznej pielęgnacji – jest ona jednak prosta i przeprowadzana w błyskawiczny sposób. Jeśli będziemy dbać o nasze meble drewniane, one zadbają o nas. Wśród mebli przeznaczonych specjalnie do przedpokoju znajdziemy garderoby i szafki na buty. To meble, które powinny znaleźć się w każdym domu, ponieważ prócz zapewnienia wygody użytkownikom sprawią, że w przedpokoju na miejscu częstego nieporządku i chaosu pojawi się ład i harmonia. Z zyskiem dla wszystkich domowników i gości.

Garderoby drewniane


Meble te mogą przywodzić na myśl szafy, zwykle są jednak bardziej rozbudowane, jeśli nie swoją budową, to przeznaczeniem. Nieodłączną częścią każdej garderoby są wieszaki, które pozwalają na przechowywanie wierzchnich okryć, np. kurtek czy płaszczy. Wieszaki, w zależności od typu garderoby, są drewniane (garderoba Hacienda) lub metalowe (garderoba Góralska). Różnic użytkowych między nimi brak, ponieważ oba rodzaje spełniają swoje zadania z należytą dokładnością. Garderoby bardziej rozbudowane oferują możliwość przechowywania ubrań na półkach – mogą być one umieszczone z boku (i niekiedy skrywać się za lustrem) lub na dole. Powinny bezproblemowo pomieścić najważniejsze części garderoby wyjściowej. Wspominałem już o kolejnym ważnym elemencie garderoby – lustrze. Mimo że nie wszystkie są w nie wyposażone, warto rozejrzeć się za taką, która lustro posiada – dzięki temu będziemy mieli pod kontrolą swój wygląd tuż przed wyjściem, co może nas ustrzec przed niesfornym ułożeniem się ubrania. Umiejscowienie garderoby w przedpokoju jest naprawdę sensownym rozwiązaniem, ponieważ wszystko co potrzebne będziemy mieli pod ręką, a przy okazji przedmioty te będą miały swoje miejsce i nie będzie trzeba ich za każdym razem szukać.

Szafki na buty

To kolejny przydatny mebel. Pozwoli uniknąć rozgardiaszu na przedpokojowej podłodze, potykania się o buty i nerwów z tym związanych. Drewniane szafki na obuwie produkowane są w wielu wariantach wymiarowych i różnorodnych układach szafek i szuflad. Warto przyjrzeć się im bliżej, by zdecydować czego tak naprawdę potrzebujemy i co najlepiej będzie pasować do naszego przedpokoju. Do wyboru mamy m.in. proste szafki z czterema uchylnymi szufladami (model: szafka na buty II podwójna, wersja szersza lub węższa), otwartą szafkę Roma oraz nieco bardziej ozdobny jej wariant w wersji zamkniętej, którego cechą charakterystyczną jest rzeźbiony cokół. Za szafkę na buty posłużyć może również komoda – ich szeroki wybór również znajduje się w ofercie firmy Woodica. Szafki na buty z pewnością ułatwią utrzymanie porządku w przedpokoju. Pamiętajmy jednak, by buty przed włożeniem ich do szafki oczyścić, by niepotrzebnie nie narażać mebli na uszkodzenia.

 

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński

Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.woodica.pl