^Back To Top

Meble sosnowe - producenci i zysk

Witryny sosnowe
   Meble sosnowe zdobyły w ostatnich latach ogromną popularność. Na rynku można wybierać spośród ogromnej ilości szaf, komód, łóżek, biurek, witryn różnych producentów. Na wstępie przytoczę cytat z pierwszego lepszego katalogu mebli sosnowych jakich na polskim rynku jest wiele: "Produkujemy meble o wysokim standardzie z dbałością o detale wkładając w ich powstanie swoje serce i duszę. Tworzenie mebli jest naszą pasją i pasję tę przekazujemy z pokolenia na pokolenie. Od zawsze drzewo jest naszym partnerem w tworzeniu naszych marzeń - rozumiemy je i szanujemy". Nie twierdzę, że akurat te słowa w tej firmie nie mają nic wspólnego z rzeczywistością ale wielkie firmy meblowe działające na polskim rynku raczej kierują się w stronę ilości a nie jakości o czym mogłem się boleśnie przekonać kilka razy. Po pierwsze ceny mebli sosnowych ustalone są na polskim rynku na pewnym poziomie i praktycznie nie ma szans zrekompensować wielkości produkcji podnosząc ceny, ponieważ klient od razu przeniesie się do konkurencji. Swoją drogą wzory i kształty większości mebli różnych producentów są niesamowicie do siebie podobne. Ale to temat na osobny artykuł.

Meble sosnowe (komody, szafy, łóżka) produkuje się w większości do samodzielnego skręcania. Duże firmy meblowe, które wytwarzają kilkadziesiąt i więcej mebli dziennie nie są w stanie zagwarantować jakości na odpowiednim poziomie choćby deklarowali i zapewniali o najwyższej jakości swoich produktów. Od czasu do czasu i tak zdarzy się mebel który po skręceniu jest źle dopasowany, rogi się nie schodzą, szafa jest lekko krzywa lub pochyla się bardziej w jedną stronę itd. Jeżeli dodać do tego niedokładnie polakierowane fronty mebli lub minięte niektóre miejsca, sytuacja robi się na prawdę nie ciekawa. Kupiłem kiedyś kufer sosnowy, który z zewnątrz był polakierowany na kolor bezbarwny - naturalna sosna a w środku jedną ściankę miał w kolorze olchy. Prawdopodobnie błąd przy składaniu. Ciekawym zjawiskiem jest też sprzedawanie mebli sosnowych wyprodukowanych z gorszego gatunku drzewa (duża ilość sęków, gorzej wysuszone itd.) lub wręcz z odpadów po innych meblach w cenie porównywalnej lub tylko nieco niższej od pełnowartościowych mebli wyprodukowanych z najlepszego gatunku drzewa. Ale ludzie niestety się nie znają a interes kwitnie. Mimo że zostanę posądzony o kryptoreklamę, polecę tutaj mniej znanego producenta, z którego meblami miałem do czynienia a które to meble bardzo przypadły mi do gustu oraz ich jakość miło mnie zaskoczyła: firma sprzedająca meble sosnowe i brzozowe - Made of Wood Group.

Kończąc moją wypowiedź, podsumuję ją tak. Osobiście kupując meble sosnowe lub inne meble drewniane staram się omijać szerokim łukiem największych producentów działających na polskim rynku. Wybieram mniejszych producentów lub tych mniej znanych, dla których cytat przytoczony na początku artykułu jeszcze coś znaczy.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany meblami drewnianymi polecam zapoznać się z poniższą ofertą:
http://www.zrobionezdrewna.pl/szafy
http://www.zrobionezdrewna.pl/komody-i-bielizniarki
http://www.zrobionezdrewna.pl/lozka-lozeczka-kolyski

TAGI:
meble sosnowe, meble drewniane, meble z litego drewna, drewniane meble, szafy sosnowe, komody sosnowe, łóżka sosnowe, witryny i regały, meble do salonu, meble do kuchni

Mateusz Surmiak

O autorze: Mateusz Surmiak - z wykształcenia matematyk, z zamiłowania technolog drewna. Zarządza produkcją i logistyką przedsiębiorstwa Made of Wood Group. Z matematyczną dokładnością koordynuje i nadzoruje realizację zadań produkcyjnych oraz przebieg procesu technologicznego. Wieloletnie doświadczenie w pracy z drewnem, niemal na każdym szczeblu produkcji, pozwala zaoferować klientom produkty najwyższej jakości. Prywatnie zapalony piłkarz ligi amatorskiej.

Dołącz do Mateusza Surmiaka na Google+

Strona: www.zrobionezdrewna.pl